Промислова інформаційна безпека
В часи, коли все більше процесів переходить у віртуальність, а великими програмними комплексами керує штучний інтелект, питання кібербезпеки стає критично важливим. Навіть у таких традиційних галузях промисловості, як металургія.
Всі знають про те, що потрапляння у внутрішню комп’ютерну мережу підприємства троянського віруса може не тільки передати зловмисникам конфіденційні дані, але і надати їм права керування обладнанням. А вірус-вимагач може заблокувати роботу всього підприємства.
Але це лише верхівка айсбергу загроз для комп’ютерних систем. Перехоплення та спотворення даних від датчиків до систем керування, промислове шпигунство, крадіжка фінансової інформації, навмисна руйнація обладнання шляхом перехоплення керування – все це може спричинити звичайний оператор, що спростив собі життя, змінивши пароль доступу на примітивний, який легко підібрав злодій.
Проблеми з кібербезпекою на підприємствах, де відсутні, або неповноцінно працюють протоколи безпеки, зводяться до декільох основних причин:
- Відсутність, або примітивність системи обмеження доступу до мережі, обладнання, систем керування та інформації;
- Відсутність системи контролю за паролями персоналу;
- Відсутність, або неналежний рівень систем шифрування;
- Відсутність, або неналежний рівень сегментації мережі;
- Неналежна система роботи з резервним копіюванням та зберіганням даних;
- Відсутність локальних «цифрових фортець» для критично конфіденційної інформації.
Для того, щоб забезпечити цифрову безпеку підприємства, потрібен комплексний підхід для вирішення цих та інших можливих проблем.
Компанія «ВЕГА ПЛЮС» має багаторічний досвід розробки та впровадження систем моніторингу та керування виробничими процесами. Наші спеціалісти приділяють інформаційній безпеці велику увагу. Нами розроблено протоколи інформаційної безпеки, які ми впроваджуємо при створенні систем керування. Також ми маємо власні програмні рішення на основі визнаних світових систем з безпеки, які дають можливість уникнути головних загроз для комп’ютерного обладнання та мереж.
Комплексні роботи з реалізації захисту цифрової інформації включають багато етапів, але це необхідні заходи для безпечного функціонування промислового комплексу та збереження важливої інформації. Нехтування такими засобами може привести до катастрофічних втрат коштів та шкоди для виробництва, персоналу та навколишнього середовища.